УНТ Дніпро

Уряд видав 650 грантів на 2 млрд 600 млн гривень

Уряд видав 650 грантів на 2 млрд 600 млн гривень
376042 ПЕРЕГЛЯДІВ

За період дії Урядової грантової програми для переробних підприємств, через портал Дія надійшло 3086 заявок. Мінекономіки ухвалило 650 позитивних рішень на загальну суму 2 619 600,0 тис. грн.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Зазначається, що гранти видавались за умови, якщо підприємство створить до 25 нових робочих місць, тож з моменту старту програми роботу отримали майже 10 тисяч людей.

У Мінекономіки зазначають, що за статистикою серед переробних компаній, котрі подаються на гранти найпопулярнішими є такі види діяльності:

  • Виробництво харчових продуктів;
  • Оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини та корка, крім меблів; виготовлення виробів із соломки та рослинних матеріалів для плетіння;
  • Виробництво готових металевих виробів, крім машин і устатковання;
  • Виробництво меблів. 

«Розвиток вітчизняного виробництва – необхідна умова збільшення стійкості економіки України. Перехід від сировинного спрямування економіки до переробки є нагальним пріоритетом для держави, адже немає прикладів успішних сировинних держав. Зараз це питання нашої національної безпеки, адже чим спроможнішими будуть наші переробні підприємства, тим більше податків надходитиме у бюджет і тим більше ми матимемо ресурсів, щоб підтримувати наш сектор безпеки та оборони», — сказала Перший віцепрем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

Тож Уряд пропонує низку інструментів для підтримки українських виробників та підприємців. Окрім грантової програми для переробних підприємств, у 2023 році запровадили програму доступних кредитів 5-7-9. Впродовж року Міністерство економіки покращило умови програми, зокрема для підприємств переробної промисловості та підприємств на окупованих територіях. Зараз вони можуть узяти кредит до 150 млн грн терміном на 10 років. 

«Цьогоріч ця державна програма стала чи не єдиним джерелом доступного фінансування – більшість нових кредитів видано саме у межах 5-7-9. За 2023 рік завдяки закладеним у бюджеті 16 млрд грн, ми змогли профінансувати кредитний портфель у 130 млрд грн», — зазначила очільниця Мінекономіки.

Окрім того, у 2023 році Уряд впроваджував політику локалізації. Наприклад, завдяки програмі «Шкільний автобус» українські виробники виготовили за цією програмою понад 500 автобусів. Наступного року на цю програму у державному бюджеті передбачили 1 млрд грн.

Ще мільярд у 2024 році Уряд передбачив на відновлення програми компенсацій вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва. 

«Свого часу програма подвоїла частку вітчизняної сільгосптехніки на внутрішньому ринку та дозволила запустити виробництво нової техніки, яку раніше не випускали. Наша мета – надолужити ці темпи й сприяти тому, аби в Україні не лише виробляли вітчизняну сільгосптехніку, але й активно закуповували замість іноземних аналогів», — сказала Юлія Свириденко.

Як запевнила Міністр економіки України, наступного року Уряд докладатиме зусиль до запуску спільних оборонних підприємств з західними компаніями та до локалізації виробництва техніки для розмінування й іншого обладнання. За словами Юлії Свириденко, внутрішній попит має покриватись насамперед внутрішніми виробниками.

  • Нагадаємо, що пресслужба Міністерства економіки України раніше повідомляла про розмову щодо того, як швидко узгодити позиції постачальників і закупівельників. Тоді ж зазначалось, що у 2024 році державні закупівлі мають перейти на українські товари та компоненти там, де це можливо.
Мої відео